رپورتاژ آگهی

چطور یک قهوه بی نقص تهیه کنیم؟

احتمالا چیزهای زیادی درباره خواص چای سبز شنیده اید اما آیا می دانستید قهوه سبز هم سرشار از خواص و ویژگی های مفید است؟ دانه های خام و سبز قهوه حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان و اسید کلروژنیک هستند که به کاهش وزن بدن کمک می کنند. برای تهیه قهوه سبز باید دانه های آن را در آب بخیسانید یا آسیابشان کنید. یادتان باشد اگر مشکل پزشکی خاصی دارید قبل از مصرف قهوه سبز حتما با پزشکتان در این خصوص مشورت کنید. برای اینکه بدانید چطور خیلی سریع و راحت یک فنجان قهوه سبز خوش عطر و طعم داشته باشید مراحل زیر را دنبال کنید. همچنین براحتی می توانید در یک کافه عالی در شهر تهران قهوه نوش جان کنید.

طرز تهیه قهوه سبز خانگی بی نقص

طرز تهیه قهوه سبز خانگی 1

۱-دانه های قهوه سبز را تهیه کنید. موقع خریدن دانه های قهوه سبز دقت کنید که حتما کیفیت بالایی داشته باشند و با روش فرآوری مرطوب قهوه (wet-processed) به عمل آمده باشند. به این معنی که قبل از خشک شدن کاملا شسته شده اند و هیچ اثری از کپک روی آنها وجود نداشته باشد. بهتر است دانه های قهوه سبزی بخرید که به روش صنعتی پوست گرفته شده و کاملا آماده استفاده باشند.

  • می توانید قهوه سبز را به صورت آنلاین هم خریداری کنید و یا از کافی شاپ های اطراف محل زندگی تان دانه قهوه سبز بخرید.

طرز تهیه قهوه سبز خانگی 2

۲-حالا یک فنجان دانه قهوه سبز را در ظرفی بریزید. ۱۷۰ گرم یا یک فنجان دانه قهوه سبز را در یک آبکش بریزید و کمی آنها را بشویید. بعد همه دانه ها را در یک قابلمه بریزید و آن را روی گاز قرار دهید.

  • موقع شستن دانه های قهوه سبز آنها را چنگ نزنید و با دست نمالید چون پوست نازک روی آنها که حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان است از روی دانه ها کنده می شود.

طرز تهیه قهوه سبز خانگی 3

۳- سه فنجان آب روی دانه های قهوه بریزید. حدود ۷۱۰ میلی لیتر یا سه فنجان آب در قابلمه بریزید و بعد شعله گاز را زیاد کنید تا آب به جوش بیاید.

طرز تهیه قهوه سبز خانگی 4

۴- اجازه بدهید دانه های قهوه ۱۲ دقیقه در آب بجوشند. در قابلمه را روی آن بگذارید و شعله را متوسط کنید تا کم کم سطح آب شروع به حباب زدن کند. حدود ۱۲ دقیقه اجازه بدهید دانه های قهوه دم بکشند و هر چند وقت یکبار آنها را هم بزنید. به یاد داشته باشید مصرف روزانه یک فنجان قهوه تاثیرات مفید زیادی در پی دارد که در سایت سالم زیبا به آن اشاره شده است.

  • برای هم زدن دانه های قهوه از حرکات آرام استفاده کنید تا پوست نازک آنها از رویشان جدا نشود.

طرز تهیه قهوه سبز خانگی 5

۵- بعد از گذشت زمان مناسب گاز را خاموش کنید و عصاره دانه های قهوه را در ظرف دیگری بریزید. وقتی کاملا دانه های قهوه سبز در آب جوشیدند و عصاره آنها خارج شد شعله گاز را خاموش کنید، مواد داخل قابلمه را از صافی عبور بدهید و قهوه سبزتان را در ظرف مناسبی بریزید.

  • موقع ریختن قهوه در صافی حواستان باشد که خرده های دانه قهوه و پوست روی آنها از صافی عبور نکنند.
  • دانه های قهوه را در یک نایلون بریزید و نگه دارید. تا یک هفته می توانید دوباره آنها را دم کنید و بعد از آن باید از دانه های قهوه جدید استفاده کنید.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن