عکس نوشته سخنان بزرگان

عکس نوشته هایی از سخنان امام علی + متن سخنان حضرت علی

در این پست از سایت عکس نوشته و پروفایل عکس نوشته هایی از سخنان امام علی + متن سخنان حضرت علی را برای شما عزیزان قرار دادیم . 💚

در این مطلب مجموعه ای از زیباترین عکس نوشته های سخنان و ناب و پندآموز از مولا امام علی (ع) را قرار دادیم . این عکس نوشته ها دارای کیفیت بسیار بالایی هستند .

امیدوارم از عکس نوشته های سخنان ناب مولا حضرت علی (ع) لذت ببرید .

عکس نوشته هایی از سخنان امام علی + متن سخنان حضرت علی

عکس نوشته هایی از سخنان امام علی + متن سخنان حضرت علی

درد علی علیه السلام

“… درد علی دو گونه است :
یک درد. دردی است که از زخم شمشیر ابن ملجم در فرق سرش احساس می‌کند. و درد دیگر دردی است که او را تنها در نیمه‌شب‌های خاموش به دل نخلستان‌های اطراف مدینه کشانده… و به ناله در آورده است.
ما تنها بر دردی می‌گرییم که از شمشیر ابن ملجم در فرق‌اش احساس می‌کند.
اما، این درد علی نیست.
دردی که چنان روح بزرگی را به ناله در آورده است،تنهائی است. که ما آن‌را نمی‌شناسیم!!
باید این درد را بشناسیم… نه آن درد را…
که علی درد شمشیر را احساس نمی‌کند.
و…ما…
درد علی را احساس نمی‌کنیم…”

علی من …

“… این علی که شما وصفش می‌کنید همان رستم خودمان است که آرایش اسلامی‌اش کرده‌اید! این علی شما به درد صوفی‌ها و پهلوان‌ها می‌خورد و سمبل زورخانه و خانقاه شده است!

این علی‌ای نیست که من به او معتقدم، علی من آن علی است که در درون جامعه اسلامی، با منافق ستمکار، خواجه برده فروش و پارچه‌ورمال و استثمارگر، هر چند مسلمان هم باشد، به خاطر اسلام مبارزه می‌کند. و او مردی است که چهار هزار نفر مقدس دعاخوان نالان در پیشگاه خداوند را، که جای سجده در پیشانی‌شان نمایان است و در میان‌شان حافظ قرآن بسیار، یک جا با شمشیر نابود می‌کند. چه کسی جرئت این کار را داشت و دارد؟!…”

نهج البلاغه امام علی :

امام علی را باید از دولاشاپلی پرسید که دوازده سال است شب و روز درباره او میاندیشد و نهج‌البلاغه‌اش را بزبان خود تدوین کرده و افکار و حالات و زندگی و رنجها و دردها و گرفتاریهایش را در این کوفه پلید پردشمن پست می‌داند و می‌داند که این «خونریز خشمگین صحنه پیکار» چه شد که «سوخته خاموش خلوت محراب» شد ؟ این شیر خدا در این نخلستان خاموش چرا تنها مینالد ؟ چرا سر در حلقوم چاه برده است ؟ دردش چیست ؟ نه از آن عربی که تولیت حرم او را دارد و هر روز ضریحش را گردگیری می‌کند و آب و جارو و گلاب و فرش و پرده و نذر و نذور و شمع و مُهر و تسبیح و…”

عکس نوشته هایی از سخنان امام علی + متن سخنان حضرت علی عکس نوشته هایی از سخنان امام علی + متن سخنان حضرت علی عکس نوشته هایی از سخنان امام علی + متن سخنان حضرت علی عکس نوشته هایی از سخنان امام علی + متن سخنان حضرت علی عکس نوشته هایی از سخنان امام علی + متن سخنان حضرت علی عکس نوشته هایی از سخنان امام علی + متن سخنان حضرت علی

🔹🔶🔸🔷🔹🔶🔸🔷

منبع : سایت عکس نوشته بزرگترین سایت عکس www.axneveshteh.ir

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن