خانه » عکس نوشته جدید » عکس نوشته تبریک ماه شعبان » عکس نوشته اعیاد شعبانیه برای تبریک اعیاد شعبانیه

اطلاعیه سایت

عکس نوشته اعیاد شعبانیه برای تبریک اعیاد شعبانیه

در این پست از سایت عکس نوشته و پروفایل عکس نوشته اعیاد شعبانیه برای تبریک اعیاد شعبانیه را برای شما عزیزان قرار دادیم . 💚

عکس نوشته مناجات شعبانیه,عکس نوشته اعیاد شعبانیه,عکس نوشته اعیاد شعبانیه مبارک,عکس نوشته اعیاد شعبانیه برای پروفایل,عکس نوشته صلوات شعبانیه,عکس نوشته ایام شعبانیه,عکس نوشته میلاد شعبانیه,عکس نوشته های شعبانیه

مجموعه ای از عکس نوشته های جدید و زیبا به مناسبت فرا رسیدن اعیاد شعبانیه برای تبریک اعیاد شعبانیه در شال ۹۹ را در این پست از سایت قرار دادیم . این عکس نوشته های زیبا را می توانید به عنوان عکس پروفایل تلگرام و فیسبوک و اینستاگرام استفاده کنید …

دانلود عکس نوشته های جدید مخصوص تبریک اعیاد شعبانیه سال ۹۹

عکس نوشته اعیاد شعبانیه برای تبریک اعیاد شعبانیه,

عکس نوشته اعیاد شعبانیه برای تبریک اعیاد شعبانیه

اعیاد شعبانیه چه روزی است :

عکس نوشته اعیاد شعبانیه برای تبریک اعیاد شعبانیه عکس نوشته اعیاد شعبانیه برای تبریک اعیاد شعبانیه عکس نوشته اعیاد شعبانیه برای تبریک اعیاد شعبانیه عکس نوشته اعیاد شعبانیه برای تبریک اعیاد شعبانیه عکس نوشته اعیاد شعبانیه برای تبریک اعیاد شعبانیه

سوم ،چهارم و پنجم شعبان ، به ترتیب مصادف با ميلاد بزرگ سالار شهيدان، امام حسين (ع) ؛ علمدار كربلا، ابوالفضل العباس و حضرت امام زين‏ العابدين علیه السلام.

با ولادتتان ، عشق متولد شد، رشادت رشد کرد، شهامت رنگ گرفت.

با ولادتتان، زلال ترین تقوا از چشمه سار وجود جوشید و موج ، موجودیت یافت .

عشق در کلاستان، درس می خواند و آفرینش از روح تان جان گرفت …

با نگاهى اجمالى به ۵۶ سال زندگى سراسر خداخواهى و خداجويى حسين (ع ) درميابيم كه هماره وقت او به پاكدامنى و بندگى و نشر رسالت احمدى و مفاهيم عميقى والاتر از درك و ديد ما گذشته است.

امام حسین (ع) به نماز و نيايش با پروردگار و خواندن قرآن و دعا و استغفار علاقه بسيارى داشت. گاهى در شبانه روز صدها ركعت نماز مي گزاشت .

حتى در آخرين شب زندگى دست از نياز و دعا برنداشت و خوانده ايم كه از دشمنان مهلت خواست تا بتواند با خداى خويش به خلوت بنشيند. و فرمود: خدا مي داند كه من نماز و تلاوت قرآن و دعاى زياد و استغفار را دوست دارم .

حضرتش بارها پياده به خانه كعبه شتافت و مراسم حج را برگزار كرد.

ابن اثير در كتاب اسد الغابة مي نويسد: كان الحسين رضى الله عنه فاضلا كثير الصوم و الصلوة و الحج و الصدقة و افعال الخير جميعها.

حسين (ع ) بسيار روزه مي گرفت و نماز ميگزارد و به حج ميرفت و صدقه ميداد و همه كارهاى پسنديده را انجام ميداد.

شخصيت حسين بن على (ع ) آن چنان بلند و دور از دسترس و پرشكوه بود كه وقتى با برادرش امام مجتبى (ع ) پياده به كعبه مي رفتند همه بزرگان و شخصيت هاى اسلامى به احترامشان از مركب پياده شده همراه آنان راه مي پيمودند.

احترامى كه جامعه براى حسين (ع ) قائل بود بدان جهت بود كه او با مردم زندگى ميكرد – از مردم و معاشرتشان كناره نمي جست – با جان جامعه هماهنگ بود چونان ديگران از مواهب و مصائب يك اجتماع برخوردار بود و بالاتر از همه ايمان بي تزلزل او به خداوند او را غمخوار و ياور مردم ساخته بود.

و گرنه او نه كاخ هاى مجلل داشت و نه سربازان و غلامان محافظ و هرگز مثل جباران راه آمد و شد را به گذرش بر مردم نمي بستند

روزى از محلى عبور مي فرمود عده اى از فقرا بر عباهاى پهن شده شان نشسته بودند ونان پاره هاى خشكى مي خوردند امام حسين (ع ) مي گذشت كه تعارفش كردند و او هم پذيرفت نشست و تناول فرمود و آن گاه بيان داشت : ان الله لا يحب المتكبرين (۶) خداوند متكبران را دوست نميدارد. سپس فرمود: من دعوت شما را اجابت كردم شما هم دعوت مرا اجابت كنيد. آنها هم دعوت آن حضرت را پذيرفتند و همراه جنابش به منزل رفتند.حضرت دستور داد هر چه در خانه موجود است به ضيافتشان بياورند و بدين ترتيب پذيرايى گرمى از آنان به عمل آمد و نيز درس تواضع و انسان دوستى را با عمل خويش به جامعه آموخت .

شعيب بن عبدالرحمن خزاعى مي گويد: چون حسين بن على (ع ) به شهادت رسيد بر پشت مباركش آثار پينه مشاهده كردند علتش را از امام زين العابدين (ع ) پرسيدند فرمود اين پينه ها اثر كيسه هاى غذايى است كه پدرم شب ها به دوش مي كشيد و به خانه زن هاى شوهرمرده و كودكان يتيم و فقرا مي رسانيد.

شدت علاقه امام حسين (ع ) را به دفاع از مظلوم و حمايت از ستمديدگان مي توان در داستان ارينب وهمسرش عبدالله بن سلام دريافت كه اجمال و فشرده اش را در اين جا متذكر ميشويم : يزيد به زمان ولايتعهدى با اين كه همه نوع وسايل شهوت رانى و كام جويى و كامروايى از قبيل پول مقام كنيزان رقاصه و… در اختيار داشت چشم ناپاك و هرزه اش را به بانوى شوهردار عفيفى دوخته بود.

پدرش معاويه به جاى اين كه در برابر اين رفتار زشت و ننگين عكس العمل كوبنده اى نشان دهد با حيله گرى و دروغ پردازى و فريبكارى مقدماتى فراهم ساخت تا زن پاكدامن مسلمان را از خانه شوهر جدا ساخته به بستر گناه آلوده پسرش يزيد بكشاند.

حسين بن على(ع) از قضيه باخبر شد در برابر اين تصميم زشت ايستاد و نقشه شوم معاويه را نقش بر آب ساخت و با استفاده از يكى از قوانين اسلام زن را به شوهرش عبدالله بن سلام بازگرداند و دست تعدى و تجاوز يزيد را از خانواده مسلمان و پاكيزه اى قطع نمود و با اين كار همت و غيرت الهي اش را نمايان و علاقه مندى خودرا به حفظ نواميس جامعه مسلمانان ابراز داشت و اين رفتار داستانى شد كه درمفاخر آل على (ع ) و دنائت و ستمگرى بنى اميه براى هميشه در تاريخ به يادگار ماند. (۹)

علائلى در كتاب سمو المعنى مي نويسد: ما در تاريخ انسان به مردان بزرگى برخورد مي كنيم كه هر كدام در جبهه و جهتى عظمت و بزرگى خويش را جهانگير ساخته اند يكى در شجاعت ديگرى در زهد آن ديگرى در سخاوت و… اما شكوه و بزرگى امام حسين (ع ) حجم عظيمى است كه ابعاد بي نهايتش هر يك مشخص كننده يك عظمت فراز تاريخ است گويا او جامع همه والايي ها و فرازمندي ها است .

آرى مردى كه وارث بي كرانگى نبوت محمدى است مردى كه وارث عظمت عدل و مروت پدرى چون حضرت على (ع ) است و وارث جلال و درخشندگى فضيلت مادرى چون حضرت فاطمه (س ) است چگونه نمونه برتر و والاى عظمت انسان و نشانه آشكار فضيلت هاى خدايى نباشد. درود ما بر او باد كه بايد او را سمبل اعمال و كردارمان قرار دهيم . امام حسين (ع ) و حكايت زيستن و شهادتش و لحن گفتارش و ابعاد كردارش نه تنها نمونه يك بزرگمرد تاريخ را براى ما مجسم مي سازد بلكه او با همه خويشتن آيينه تمام نماى فضيلت ها بزرگمنشي ها فداكاري ها جانبازي ها خداخواهي ها وخداجويي هامي باشد. او به تنهايى مي تواند جان را به لاهوت راهبر باشد و سعادت بشريت راضامن گردد. بودن و رفتنش معنويت و فضيلت هاى انسان را ارجمند نمود.

عکس نوشته اعیاد شعبانیه برای تبریک اعیاد شعبانیه, عکس نوشته اعیاد شعبانیه برای تبریک اعیاد شعبانیه, عکس نوشته اعیاد شعبانیه برای تبریک اعیاد شعبانیه, عکس نوشته اعیاد شعبانیه برای تبریک اعیاد شعبانیه, عکس نوشته اعیاد شعبانیه برای تبریک اعیاد شعبانیه, عکس نوشته اعیاد شعبانیه برای تبریک اعیاد شعبانیه,

🔶🔸🔷🔹🔶🔸🔷

منبع : اینترنت

بازنشر : سایت عکس نوشته بزرگترین سایت عکس و متن و اس ام اس و شعر www.axneveshteh.ir

راهنما

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • عکس پروفایل جدید عکس پروفایل در سایت پروفایل پیکچور جامعتر و کامل تر هست و پیشنهاد می شود 100% سر بزنید .http://profilepicture.ir
  • خرید بک لینک بهتره بک لینک و رپورتاژ آگهی را از طریق بکوریتی ثبت و سفارش بدید .https://backority.ir
  • عکس پروفایل سایت picpro برای دوست داران عکس پروفایل و عکس نوشته https://picpro.ir/
  • آی آر آهنگ - دانلود آهنگ سایت دانلود آهنگ irahang.ir جدیدترین آهنگ های شاد و با کیفیت بالا برای دانلود .https://www.irahang.ir/
  • خوبان موزیک خوبان موزیک - دانلود آهنگ های مجاز و ایرانیhttps://khobanmusic.com/
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است