عکس نوشته احادیث امامان

عکس نوشته احادیث امام حسن مجتبی (ع) با کیفیت بالا

عکس نوشته احادیث امام حسن مجتبی (ع) با کیفیت بالا

به مناسبت فرا رسیدن روز ولادت امام حسن مجتبی (ع) مجموعه ای از تصاویر و عکس نوشته های زیبا از سخنان و احادیث امام حسین مجتبی (ع) را در این پست از سایت عکس پروفایل و عکس نوشته گردآوری کردیم .

جدیدترین و زیباترین عکس نوشته های احادیث و سخنان منتخب امام حسن مجتبی (ع)

عکس نوشته احادیث امام حسن مجتبی (ع) با کیفیت بالا

عکس نوشته احادیث امام حسن مجتبی (ع) با کیفیت بالا

درباره با خصوصیات اخلاقی و سیره امام حسن مجتبی(ع)، احادیث و روایات بسیاری آمده است. دستگیری از ضعفا، سخاوت، زهد، فواید رفتن به مسجد و عظمت قرآن از جمله این موارد است. برای آشنایی بیشتر، به برخی از این خصوصیات اشاره می شود:

امام حسن(ع) نه تنها از نظر علم، تقوا، زهد و عبادت، مقامی برگزیده و ممتاز داشت، بلکه از نظر بذل و بخشش و دستگیری از بیچارگان و درماندگان نیز در زمان خود زبان زد خاص و عام بود. وجود گرامی آن حضرت آرامش بخش دل های دردمند و پناهگاه مستمندان و تهی دستان و نقطه امید درماندگان بود. هیچ فقیری از در خانه آن حضرت دست خالی برنمی گشت. هیچ آزرده دلی شرح پریشانی خود را نزد آن بزرگوار بازگو نمی کرد، جز آنکه مرهمی بر دل آزرده او می نهاد. گاه پیش از آنکه مستمندی اظهار نیاز کند و عرق شرم بریزد، نیاز او را برطرف می کرد و اجازه نمی داد رنج و ذلت درخواست کردن را بر خود هموار سازد.

امام حسن(ع) در تمامی صفات نیک بی مانند بود. تاریخ نویسان نوشته اند که حضرت در طول عمر شریف و پر برکت خود، سه بار مال و اثاث زندگی اش را تقسیم فرمود، به گونه ای که یک جفت کفش برای خود برمی داشت و یک جفت به مستمندان می داد.

افرادی در بین انسان ها هستند که دیدگاه مادی گرایانه دارند و همه چیز را در مادیات می بینند و به فراتر از آن نمی اندیشند. این افراد آبرو را به داشتن مال و ثروت آن چنانی می دانند و اگر مالی به کسی بدهند، آن را تلف شده می شمارند. در حقیقت، اینان دچار بیماری بخلند. امام حسن مجتبی(ع) در این باره می فرماید: «بخل آن است که فرد تصور کند آنچه دارد مایه شرف، و آنچه انفاق کرده، تلف است».

دین مقدس اسلام، برنامه هایی برای تکامل روحی انسان قرار داده است که در سایه آن به درجات بالای معنوی دست یابد و با جانی روشن و نورانی در مسیر زندگی حرکت کند. امام حسن مجتبی(ع) می فرماید: «نورانیت و روشنایی در انجام دادن نیکی ها و ترک زشتی هاست».

تعجب می کنم از کسانی که به غذای جسم خود فکر می کنند، ولی در امور معنوی و غذای جان خویش تعقل نمی کنند. شکم را از طعام مضر حفظ می کنند، ولی باک ندارند که افکار پلیدی در روان آنها وارد شود.

عکس نوشته احادیث امام حسن مجتبی (ع) با کیفیت بالا عکس نوشته احادیث امام حسن مجتبی (ع) با کیفیت بالا عکس نوشته احادیث امام حسن مجتبی (ع) با کیفیت بالا عکس نوشته احادیث امام حسن مجتبی (ع) با کیفیت بالا عکس نوشته احادیث امام حسن مجتبی (ع) با کیفیت بالا عکس نوشته احادیث امام حسن مجتبی (ع) با کیفیت بالا عکس نوشته احادیث امام حسن مجتبی (ع) با کیفیت بالا عکس نوشته احادیث امام حسن مجتبی (ع) با کیفیت بالا عکس نوشته احادیث امام حسن مجتبی (ع) با کیفیت بالا عکس نوشته احادیث امام حسن مجتبی (ع) با کیفیت بالا

🔶🔸🔷🔹🔶🔸🔷

منبع : سایت اهل بیت

بازنشر : سایت عکس نوشته بزرگترین سایت عکس و متن و اس ام اس و شعر www.axneveshteh.ir

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن