خانه » تاریخ مناسب ها » روز ولنتاین 98 چه روزی است – تاریخ دقیق روز ولنتاین 2020

اطلاعیه سایت

روز ولنتاین 98 چه روزی است – تاریخ دقیق روز ولنتاین 2020

روز ولنتاین ۹۸ چه روزی است – تاریخ دقیق روز ولنتاین ۲۰۲۰

◀◀اگر به دنبال تاریخ دقیق روز ولنتاین سال ۹۸ – روز ولنتاین ۲۰۲۰ چند شنبه است – روز ولنتاین سال ۲۰۲۰ کی میشه – تاریخ روز عشق سال ۹۸ – روز ولنتاین در ایران چه روزی است – روز ولنتاین مصادف با چه روزی است – روز ولنتاین امسال ایرانی ها چه روزی است – روز ولنتاین ۹۸ در تقویم شمسی چه روزی است – روز ولنتاین ۹۸ چندمه هستید پیشنهاد می کنم این پست از سایت عکس نوشته را از دست ندید که تاریخ دقیق روز ولنتاین یا همان روز عشق سال ۱۳۹۸ – ۲۰۲۰ در تقویم شمسی و قمری را قرار دادیم . 😍 💚💔💖

سایت عکس نوشته فرا رسیدن روز ولنتاین روز عشق ۲۰۲۰ را به همه مسیحیان جهان تبریک می گوید ❤💗💔

روز ولنتاین 98 چه روزی است - تاریخ دقیق روز ولنتاین 2020

روز ولنتاین ۹۸ چه روزی است – تاریخ دقیق روز ولنتاین ۲۰۲۰

روز ولنتاین (valentine) معروف به روز عشاق که صدها سال پیش در بین مسحیان جهان و کشورهای غربی هر ساله با مراسم جشنی برگزار می شود. با ما همراه باشید تا از تاریخ دقیق و تاریخچه این روز مطلع شوید.

💔💜🧡💙💚💗🖤💛💖

تاریخ دقیق ولنتاین در تقویم 98

تاریخ دقیق ولنتاین در تقویم ۹۸ مصادف است با :

جمعه ، ۲۵ بهمن [ دَلو ] ۱۳۹۸

۲۵ / ۱۱ / ۱۳۹۸

💔💜🧡💙💚💗🖤💛💖

تاریخ دقیق ولنتاین در تقویم 2020 میلادی

تاریخ دقیق ولنتاین در تقویم ۲۰۲۰ میلادی مصادف است با

۲۰۲۰ February 14 , Friday

۱۴ – ۲ – ۲۰۲۰

💔💜🧡💙💚💗🖤💛💖

تاریخ دقیق ولنتاین در تقویم 1441 قمری

تاریخ دقیق ولنتاین در تقویم ۱۴۴۱ قمری مصادف است با :

الجمعة ، ۱۹ جمادی الثانی ۱۴۴۱

۱۹ / ۶ / ۱۴۴۱

💔💜🧡💙💚💗🖤💛💖

ولنتاین چه روزی است ؟

ولنتاین چه روزی است ؟

در افسانه‌ها آمده‌ است در سده سوم میلادی در روم باستان یکی از پادشاهان به این نتیجه رسید که مردان جوان مجرد جنگجویان بهتری هستند چون قیدی به زن، فرزند و خانواده ندارند از این رو ازدواج را برای مردان جوان ممنوع کرد…

روز ولنتاین (valentine) معروف به روز عشاق که صدها سال پیش در بین مسیحیان جهان و کشورهای غربی هر ساله با مراسم جشنی برگزار می شود.

تاریخ ولنتاین ۲۰۲۰ در تقویم میلادی ۱۴ ماه فوریه است و در تقویم شمسی ولنتاین ۱۳۹۸ در تاریخ روز ۲۵ بهمن ماه روز جمعه (۱۳۹۸/۱۱/۲۵) است

💔💜🧡💙💚💗🖤💛💖

تاریخچه و افسانه روز ولنتاین

تاریخچه و افسانه روز ولنتاین

در افسانه‌ها آمده‌است در سده سوم میلادی در روم باستان یکی از پادشاهان به این نتیجه رسید که مردان جوان مجرد جنگجویان بهتری هستند چون قیدی به زن، فرزند و خانواده ندارند از این رو ازدواج را برای مردان جوان ممنوع کرد.

در این میان کشیشی بنام « والنتین» به صورت مخفیانه پسران جوان را با دخترهای محبوب‌شان عقد می‌کرد که در نهایت توسط پادشاه به اعدام محکوم می‌شود.

حالا اینکه این ماجرا چه قدر واقعی است هنوز سند مشخصی برایش پیدا نشده‌است و اینکه چرا ۱۴ فوریه به این روز نامگذاری شده‌است هم باز مشخص نیست و اینکه چرا از نمادهای ولنتاین عروسک‌ خرس بزرگ است از نامشخص‌ترین اتفاقات این روز است.

اما چیزی که مشخص است هرساله این روز در کشور ما روز به روز جدی‌تر برگزار می‌شود و تعداد نمادهای بیشتری پیدا می‌کند به طوری که از اواسط بهمن ماه چهره بسیاری از فروشگاه‌های شهر کاملا به رنگ قرمز در می‌آید و پول‌های زیادی خرج نمادهای این روز می‌شود تا ابراز محبتشان را با خریدن خرس‌های غول پیکر به هم ثابت کنند.

💔💜🧡💙💚💗🖤💛💖

روز عشق ایرانی :

نزدیک شدن به روز ولنتاین در همه مغازه های و خیابان های در ایران پر شده از کالاهای مرتبط با روز ولنتاین این در حالی است که هزاران سال قبل ولنتاین مسیحی ایرانیان باستان روزی موسوم به روز عشق (سپندارمذگان) داشتند. تاریخ روز سپندارمذگان یا روز عشق در روز ۵ اسفند ماه می باشد.

فلسفه روز عشق به این صورت بوده است که در ایران باستان هر ماه را ۳۰ روز حساب می کردند و هر ماه ها یک اسم داشتند و هریک از روزهای ماه نیز یک اسم داشتند.

سپندارمذگان جشن زمین و گرامی داشت عشق است که هر دو در کنار هم معنا پیدا می کردند. در این روز زنان به شوهران خود با محبت هدیه می دادند. مردان نیز زنان و دختران را بر تخت شاهی نشانده، به آنها هدیه داده و از آنها اطاعت می کردند.

🔹🔶🔸🔷🔹🔶🔸🔷

منبع : سایت عکس نوشته بزرگترین سایت عکس www.axneveshteh.ir

اشتراک گذاری مطلب

راهنما

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • عکس پروفایل جدید عکس پروفایل در سایت پروفایل پیکچور جامعتر و کامل تر هست و پیشنهاد می شود 100% سر بزنید .http://profilepicture.ir
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است