عکس نوشته جدید

دانلود عکس و پوستر ولادت حضرت علی (ع) با کیفیت بالا

در این پست از سایت عکس نوشته و پروفایل دانلود عکس و پوستر ولادت حضرت علی (ع) با کیفیت بالا را برای شما عزیزان قرار دادیم .

مجموعه ای از والپیپرها و عکس و پوسترهای زیبا و جدید به مناسبت ولادت باسعادت حضرت علی (ع) را تقدیم شما همراهان عزیز سایت عکس نوشته می کنیم . این پوسترها لایه باز و دارای کیفیت بالا و گرافیک خیره کننده ای هستند . برای تبریک ولادت امیرالمومنین علی (ع) می توانید از این پوسترهای زیبا و باکیفیت استفاده کنید .

امیدوارم از دانلود عکس و پوسترهای زیبا و باکیفیت بالا با موضوع ولادت حضرت علی (ع) لذت ببرید .

دانلود عکس و پوستر ولادت حضرت علی (ع) با کیفیت بالا

دانلود عکس و پوستر ولادت حضرت علی (ع) با کیفیت بالا

زندگینامه مختصر حضرت علی (ع) :

علی بن ابی‌طالب مشهور به امام علی(ع) و امیرالمؤمنین (۱۳ رجب سال ۲۳ قبل از هجرت – ۲۱ رمضان سال ۴۰ق)،

امام اول همهٔ مذاهب شیعه، صحابی، راوی، کاتب وحی و چهارمین خلیفه از خلفای راشدین نزد اهل سنت است. وی پسرعمو و داماد پیامبر اکرم(ص)، همسر حضرت فاطمه(س)، پدر و جدِّ یازده امام شیعه است.

پدر او ابوطالب و مادرش فاطمه بنت اسد بوده است.

به گفته مورخان شیعه و بسیاری از علمای اهل سنت، در کعبه زاده شد و نخستین مردی بود که به پیامبراسلام(ص) ایمان آورد.

از نظر شیعه، علی(ع) به فرمان خدا و تصریح پیامبر(ص)، جانشین بلافصل رسول خدا(ص) است.

فضائل اخلاقی حضرت علی :

فضائل زیادی برای امام علی(ع) برشمرده‌اند؛ پیامبر(ص) در یوم الدار او را به عنوان وصی و جانشین خود برگزید.

او هنگامی که قریش قصد کشتن پیامبر(ص) را داشتند، در بستر پیامبر اسلام(ص) خوابید تا پیامبر(ص) بتواند مخفیانه به مدینه هجرت کند.

پیامبر(ص) عقد اخوت خود را با وی بست. بنابر منابع شیعه و برخی منابع اهل سنت، حدود ۳۰۰ آیه از قرآن کریم، درباره فضایل وی است مانند آیه مباهله، آیه تطهیر و برخی دیگر از آن آیات، بر عصمت وی دلالت دارد.

حضور حضرت علی در جنگ های پیامبر (ص) :

علی(ع) در همه غزوات پیامبر اسلام(ص) به جز جنگ تبوک شرکت داشت. در غزوه تبوک پیامبر(ص) علی(ع) را به جانشینی خود در مدینه گماشت. امام علی(ع) در غزوه بدر، تعداد زیادی از مشرکان را به هلاکت رساند، در غزوه احد از جان پیامبر(ص) محافظت کرد، در غزوه خندق با کشتن عمر بن عبدود جنگ را خاتمه داد و در غزوه خیبر، با کندن درِ بزرگ قلعه خیبر، جنگ را به سرانجام رساند.

انتخاب حضرت علی به جانشینی پیامبر خدا :

پیامبر (ص) پس از انجام تنها حج خود، پس از نزول آیه تبلیغ، مردم را در منطقه غدیر خم جمع کرد؛ سپس خطبه غدیر را خواند و دست امام علی(ع) را بلند کرده و فرمود «هر که من مولای او هستم، علی نیز مولای اوست، خدایا دوست بدار آن‌که او را دوست دارد و دشمن او را دشمن بدار.» پس از آن، برخی صحابه مانند عمر بن خطاب به امام علی(ع) تبریک گفتند و او را با لقب امیرالمومنین خطاب کردند. بنابر نظر مفسران شیعه و برخی از اهل سنت، آیه اکمال در همین روز نازل شده است.

به باور شیعیان، عبارت من کنت مولاه فعلیٌ مولاه که توسط پیامبر(ص) در روز غدیر گفته شد، به معنای تعیین جانشینی پیامبر(ص) است.

شیعیان، هویت و تمایز خود با فِرَق دیگر را از اعتقاد به انتخاب امام علی(ع) از سوی خداوند به جانشینی پیامبر(ص) می‌دانند؛ در مقابل اهل‌ سنت جانشینی پیامبر را حاصل انتخاب مردم می‌دانند.

برای نمایش عکس و پوستر در اندازه واقعی روی عکس مورد نظر کلیک کنید …

دانلود عکس و پوستر ولادت حضرت علی (ع) با کیفیت بالا دانلود عکس و پوستر ولادت حضرت علی (ع) با کیفیت بالا دانلود عکس و پوستر ولادت حضرت علی (ع) با کیفیت بالا دانلود عکس و پوستر ولادت حضرت علی (ع) با کیفیت بالا دانلود عکس و پوستر ولادت حضرت علی (ع) با کیفیت بالا دانلود عکس و پوستر ولادت حضرت علی (ع) با کیفیت بالا دانلود عکس و پوستر ولادت حضرت علی (ع) با کیفیت بالا دانلود عکس و پوستر ولادت حضرت علی (ع) با کیفیت بالا دانلود عکس و پوستر ولادت حضرت علی (ع) با کیفیت بالا دانلود عکس و پوستر ولادت حضرت علی (ع) با کیفیت بالا دانلود عکس و پوستر ولادت حضرت علی (ع) با کیفیت بالا دانلود عکس و پوستر ولادت حضرت علی (ع) با کیفیت بالا دانلود عکس و پوستر ولادت حضرت علی (ع) با کیفیت بالا دانلود عکس و پوستر ولادت حضرت علی (ع) با کیفیت بالا دانلود عکس و پوستر ولادت حضرت علی (ع) با کیفیت بالا دانلود عکس و پوستر ولادت حضرت علی (ع) با کیفیت بالا دانلود عکس و پوستر ولادت حضرت علی (ع) با کیفیت بالا دانلود عکس و پوستر ولادت حضرت علی (ع) با کیفیت بالا دانلود عکس و پوستر ولادت حضرت علی (ع) با کیفیت بالا دانلود عکس و پوستر ولادت حضرت علی (ع) با کیفیت بالا دانلود عکس و پوستر ولادت حضرت علی (ع) با کیفیت بالا دانلود عکس و پوستر ولادت حضرت علی (ع) با کیفیت بالا دانلود عکس و پوستر ولادت حضرت علی (ع) با کیفیت بالا دانلود عکس و پوستر ولادت حضرت علی (ع) با کیفیت بالا دانلود عکس و پوستر ولادت حضرت علی (ع) با کیفیت بالا

🔹🔶🔸🔷🔹🔶🔸🔷

منبع : سایت عکس نوشته بزرگترین سایت عکس www.axneveshteh.ir

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن